Виховання креативної особистості через розвиток її творчих здібностей

Працюючи над факторами, які впливають на вибір дошкільного закладу, педагогічний колектив приділяє належну увагу:

• адаптації дитини в ДНЗ;
  • оздоровчим заходам;
  • робота з батьками;
  • створенню здорового морального клімату в групі;
  • запитам батьків відносно виховання, розвитку, навчання дітей та створенню відповідного розвивального середовища.

Свою професійну діяльність здійснюємо,спираючись на:

•  підвищення особистих фахових якостей;
  • впровадження у педагогічну практику цілісного підходу до розвитку особистості кожної дитини.

Свою роботу з дітьми плануємо так, щоб сприяти формуванню в них уміння міркувати, орієнтуватися в усьому, що їх оточує, належно оцінювати життєві ситуації.
Вважаємо, що набагато важливіше не просто передати дітям певні знання, сформувати відповідні навички, а й закласти в них основи особистості, вміння приймати самостійні рішення, сприяти моральному та фізичному розвитку.
В сучасних умовах розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває питання становлення творчої особистості, виявлення та розвитку її здібностей, організації такого навчання, яке стало б основою для вирішення проблеми креативності як важливої якості для соціалізації дитини-дошкільника.
Традиційно творчий розвиток педагоги пов’язували, в першу чергу, із музичною, художньо-естетичною діяльністю дітей. Але час показав, що розвитку потребують і такі властивості особистості, які дають дітям можливість творчо використовувати здобуті знання. Саме нова програма "Дитина" заповнила всі прогалини у цьому питанні.
Серед значущих шляхів розвитку креативності як здатності до творчості стоїть необхідність використання творчих завдань в усіх сферах життєдіяльності дитини.
Розвиток креативності у дітей потребує висококваліфікованого вихователя, який несе дітям добро, високу духовність, бачить потенційні можливості інтелектуального та творчого розвитку кожної дитини, сам є креативною і творчою особистістю.Тому у своїй роботі педагогічний колектив спрямував увагу на ознайомлення з теоретичними засадами розвитку креативності, особливості використання творчих завдань у роботі з дітьми, впровадження деяких педагогічних технологій, які сприятимуть розвитку дітей.

Проблема
Попередні програми орієнтували педагогів не на формування в дитини механізму саморозвитку, а на те, щоб виховати особу, яка б у своїй діяльності та поведінці відтворювала соціально задані зразки.
Мета
Виховувати особистість, яка б не тільки засвоювала певні знання, а й вміла оперувати ними, застосовувати їх у розв’язанні життєвих і професійних проблем, мислити творчо, неординарно, креативно.

Сутність
Оскільки заявлена концепцією освіти ХХІ століття особистісно орієнтована модель має впроваджуватися у життя, час повернутися обличчям до природної здібності дитини творити, допомогти їй максимально реалізувати свою активність, самостійність, ініціативу, прагнення обирати на власний розсуд шляхи і засоби досягнення цілей, намірів, реалізувати свої власні потреби та інтереси.

Завдання

• Забезпечення розвивального середовища для стимулювання творчої активності та розвитку креативності.
  • Вивчення ефективності впливу організації креативного виховання на розвиток інтелектуально продуктивної особистості.
  • На підставі отриманих даних розробити комплекс методичних рекомендацій щодо використання різних завдань творчого характеру для розвитку креативності дітей.